skip to Main Content

Konsolidace půjček

Konsolidace půjček vám umožní spojit všechny své závazky do jednoho. Můžete sloučit své bankovní úvěry i půjčky od nebankovních společností dohromady. Pro konsolidaci jsou vhodné půjčky v desetitisících i ve statisících korunách. Můžete ji využít již od dvou typů úvěrových produktů, které čerpáte. Konsolidace půjček se vám vyplatí z mnoha důvodů. Jaké jsou její hlavní přednosti? Proč konsolidovat právě teď?

Kdo využije konsolidaci půjček

Konsolidaci využije každý, kdo čerpá dvě, tři, čtyři i více půjček od různých finančních společností. Jistě to znáte sami. Každá půjčka má stanovený jiný termín splatnosti, platí se v jiné výši a pojí se s ní jiné podmínky čerpání. Často se vám tak stanete, že peníze nepošlete včas a platíte zbytečnou pokutu. Nebo podmínky vaší půjčky nejsou samy o sobě tak výhodné, jak se mohly zpočátku zdát. Přece jen situace na finančním trhu se stále vyvíjí a úrokové sazby jsou teď aktuálně blízko svého minima.

Na koho se obrátit s konsolidací

Konsolidaci si můžete sjednat u vybraných bank a finančních společností působících na českém trhu. Žádost můžete podat online nebo se dostavit osobně na pobočku, kde zjistíte, co vše budete potřebovat. Společnosti obvykle požadují doložení všech dokumentů k uzavřeným půjčkám. Jedině tak mohou rychle a správně provést všechny potřebné kroky.

Hlavní výhody konsolidace půjček

Hlavní předností konsolidace je, že se zpřehlední váš splátkový kalendář. Obvykle si můžete i sami zvolit datum, ke kterému budete peníze odvádět ze svého účtu. Budete platit jenom jednu splátku měsíčně a pravděpodobně vám tak odpadnou další zbytečné výdaje za bankovní poplatky nebo i za vedení půjček. Konsolidovat můžete půjčky se zástavou i bez zástavy, účelové i neúčelové, ty, které splácíte v hotovosti nebo bezhotovostním převodem. U mnoha finančních společností dosáhnete na výhodné úročení, které vám při fixaci zůstane i několik let. Konsolidace půjček je obvykle nabízena již na částky od 30 000 Kč. I pokud tedy do konce vaší půjčky zbývá jen několik měsíců, zkuste ji využít.

Back To Top