skip to Main Content

Bankovní úvěrové služby

V Čechách působí desítky bank, které nabízejí rozmanité úvěrové služby. Můžete si u nich vypůjčit peníze na bydlení a domácnost, na nákup nového vozu i na drobné výdaje. Setkáte se zde s účelovými i neúčelovými úvěry, které můžete čerpat opravdu na cokoliv. Bankovní půjčky jsou oblíbené především mezi konzervativnějšími klienty, kteří hledají spolehlivost, maximální důvěryhodnost a osobní přístup.

NÁŠ TIP K ZÍSKÁNÍ PŮJČKY BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMUPůjčka bez příjmu najdete ZDE →

 

Kontokorenty a kreditní karty

Povolené přečerpání účtu je jedním z nejoblíbenějších bankovních úvěrových produktů. Není to klasická půjčka, protože jeho schválení nevyžaduje tolik administrativy. Do mínusu mohou jít téměř všichni majitelé bankovních účtů. Stačí si ve své bance tuto službu aktivovat. Když bance dlužíte, platíte zároveň úrok, což vás motivuje k rychlému dorovnání zůstatku. Dalším oblíbeným typem úvěru je kreditní karta, která se využívá stejně jako platební. Opět je spojena s vyšším úročením. Dá se s ní běžně platit u všech obchodníků.

Účelové a neúčelové úvěry

Rozdíl mezi účelovým a neúčelovým úvěrem může být v úročení i ve výši poskytnutých finančních prostředků. Banky obecně ochotněji půjčují klientům, kteří doloží účel čerpání. Peníze vám mohou být zaslány bezhotovostně na účet i vyplaceny v hotovosti. Výše úvěrů se pohybuje v desítkách i stovkách tisíc korun. Časté jsou také úvěry, které sahají až do milionů. Zde mluvíme o hypotékách, jejichž čerpání je nutné zajistit zástavou nemovitosti.

Jaké podmínky musíte u banky splnit

Jako žadatel o bankovní půjčku byste měli splnit minimální věkovou hranici 18 let. Banky často požadují doložení příjmů (potvrzení od zaměstnavatele, daňové přiznání za předchozí rok). Dále je mnohdy nutné předložit dva doklady totožnosti. Běžně se sepisuje smlouva o půjčce, která přesně definuje podmínky mezi dlužníkem a věřitelem. Některé revoluční banky nabízejí již žádost o půjčku online. Většinou je však nutné proces žádosti dokončit na některé z poboček.

Back To Top