skip to Main Content

Americké hypotéky se zástavou

Americká hypotéka je specifickým typem neúčelového úvěru. Její výše se obvykle pohybuje ve statisících až v milionech, jelikož se úvěr zajišťuje nemovitostí. Tyto půjčky najdete v nabídkách bank i soukromých finančních společností. Na zajištění americké hypotéky můžete využít pozemek, rodinný domek nebo chalupu. Nemovitost nutně nemusí být ve vašem osobním vlastnictví. Postačí, když vám vlastník dá k jejímu zastavení svůj souhlas.

Náš TIP: Sjednejte si nebankovní hypotéku od VITAcredit zde →

Americká hypotéka od banky

Při stanovení výše americké hypotéky banka čerpá z vašeho měsíčního příjmu a také z hodnoty zastavené nemovitosti. Půjčka je obvykle poskytována až do 70 % její výše – můžete ale narazit i na banky s volnějšími podmínkami, které vyjdou svým žadatelům více vstříc. O čím vyšší půjčku žádáte, tím vyšší úrok zaplatíte. Hypotéka je obvykle splatná v letech. Můžete ji splatit za 5, 10, 15 i 20 let. U banky počítejte s delší dobou vyřízení a s nutností předložit mnoho dokumentů. Budete muset podepsat nejen samotnou smlouvu o půjčce, ale také zástavní smlouvu a následně vložit zástavní právo do katastru nemovitostí.

Nebankovní americká hypotéka

Nebankovní finanční společnosti obvykle půjčují za výhodnějších podmínek než banky. Výhodou zde je, že nemusíte předkládat tolik dokladů a dokumentů. Potvrzení od zaměstnavatele ohledně vašeho příjmu může nahradit výpis z účtu nebo daňové přiznání. Soukromé finanční společnosti mnohdy poskytují i půjčky bez doložení, u kterých stačí jen čestné prohlášení. Sami si určíte, kolik chcete měsíčně splácet. Americká hypotéka je tedy velmi flexibilní a maximálně se přizpůsobí vašim možnostem. Jestliže ji budete fixovat na určitý počet let, můžete ji po té době klidně převést i k jiné bance nebo společnosti.

Výhody neúčelové půjčky

Americká hypotéka se vyplatí každému, kdo shání vyšší neúčelovou půjčku. Peníze můžete použít opravdu na cokoliv, bance od jejich čerpání nemusíte nic dokládat. Americké hypotéky jsou tak velice oblíbené nejen ve Spojených státech, ale také u nás v Čechách. Pohodlně na ně dosáhne každý, kdo je starší 18 let a má stálé zaměstnání. Jestliže nepracujete, půjčku vám příliš nedoporučujeme. Pokud byste ji přestali splácet, hrozilo by vám zabavení zastavené nemovitosti a vy byste se tak lehce mohli dostat na hranici osobního bankrotu.

Back To Top