skip to Main Content

Časté dotazy

Na této stránce najdete nejčastější dotazy, které se týkají půjček. Neorientujete se v problematice, ale chcete si půjčit peníze? Řešíte, kde jsou pro vás připraveny ty nejvýhodnější půjčky? Nebo nevíte, jak je to s žádostí, čerpáním nebo se splacením? Otázky a odpovědi hledejte na následujících řádcích.

Jaké půjčky se aktuálně nabízejí?

Můžete vybírat mezi účelovými a neúčelovými úvěry. Oblíbená je SMS půjčka do výplaty, která se poskytuje ve výši kolem 10 000 Kč, nebo hypotéky, které vám pomohou zafinancovat budoucí bydlení. Banky nabízejí také kontokorenty a kreditní karty. Půjčky si dnes můžete sjednat za výhodných podmínek.

Jaké podmínky musí splnit žadatel o půjčku?

Žadatel o půjčku musí být obvykle osoba starší 18 let, což doložíte občanským průkazem nebo jeho kopií. Některé banky vyžadují dva doklady totožnosti. Často se požaduje také doložení měsíčního příjmu nebo čestné prohlášení o jeho výši. Pokud je částka vyšší než 5 000 Kč, budete muset podepsat smlouvu o půjčce, ve které najdete konkrétní podmínky čerpání a splácení.

Kdo může být žadatelem o půjčku?

O půjčky žádají pracující, dočasně nezaměstnaní, studenti, senioři i maminky na mateřské. Ještě před podáním žádosti si dobře promyslete, zda budete schopni půjčku řádně splácet. Pokud ne, hrozí vám vysoké poplatky či dokonce exekuce.

Jak se půjčky vyplácejí?

Peníze si můžete nechat převést bezhotovostně na svůj bankovní účet, který zadáte při žádosti. Další možností je jejich předání nebo poslání v hotovosti. Vyzvednout si je můžete na pobočce nebo u obchodního zástupce. Jestliže se posílají, tak putují poštovní poukázkou.

Jak je to se splatností půjček?

Splatnost každé půjčky je individuální. Půjčku si můžete sjednat na několik dnů, týdnů, měsíců i let. Půjčky v malé výši peněz se obvykle splácejí rychleji (například Finská půjčka do 30 dní), zatímco hypotéky mají splatnost 10, 20 nebo 30 let. V případě neschopnosti splácet si můžete půjčku prodloužit.

Využívají se registry dlužníků?

V ČR působí celkem 4 registry dlužníků, a to Centrální registr úvěrů, Bankovní registr klientských informací, Nebankovní registr klientských informací a Solus. Banky do nich nahlížejí téměř všechny, finanční společnosti jen některé. Jestliže tedy máte záznam, raději si vyberte společnost, která nenahlíží do registrů a vytváří si vlastní bonitu u svých klientů.

Back To Top